Wakker Emmen is tevreden dat in Nieuw-Schoonebeek afgelopen week officieel begonnen is met de langverwachte centrumvernieuwing. Het dorp zal meer groen, nieuwe bestrating, en verkeer remmende maatregelen krijgen. Als kers op de taart zal er ook een jaknikker terugkeren in het dorpshart.

Leon Herbers, gemeenteraadslid van Wakker Emmen uit Nieuw-Schoonebeek, verteld:

“Het is druk met de werkzaamheden in ons dorp. De renovatie van de sporthal is nog maar net afgerond en het volgende project dient zich al aan. Mooi om te zien dat de gemeente werk maakt van het opknappen en verbeteren van de openbare werken en sportvoorzieningen. Vlak voor de vakantie is het hoofdveld van de voetbalvereniging opnieuw ingezaaid en uitgevlakt. En in 2026 ligt niet alleen ons Volksfeest in het verschiet, maar ook de start van nieuwbouwplan Bekel 2.”

Als rode draad in het geheel lopen ook nog de werkzaamheden voor de waterhuishouding, die door het Waterschap uitgevoerd worden om de nieuw aan te leggen buffer Zuid in goede conditie te houden voor wat betreft de waterstanden. Dit heeft ook positieve gevolgen voor de waterstanden in het dorp en de omliggende akkers van de boeren. Al met al gebeuren er mooie dingen in en om het dorp volgens Herbers.

Volgens wethouder Albert-Jan Jakobs (Wakker Emmen) zal de vernieuwing wel enige verkeershinder geven. Hij heeft duidelijk te horen gekregen dat tijdens het volksfeest van volgend jaar de optocht door moeten kunnen gaan. Jakobs verzekerd daarom: “Of alle werkzaamheden dan al klaar zijn, durf ik niet te zeggen. Maar één ding is zeker: de optocht tijdens het Volksfeest in juli gaat door.”