Afgelopen week heeft Wakker Emmen vragen gesteld over de start van de centrumvernieuwing in Emmer-Compascuum. Hoewel de plannen een jaar geleden in overleg met het dorp zijn vastgesteld, is de uitvoering nog niet begonnen.

Dankzij de inzet van Wakker Emmen heeft de gemeente inmiddels meer dan 20 miljoen euro geïnvesteerd in Emmer-Compascuum. De nieuwe sporthal is gerealiseerd en ook het sportpark is aangepakt. De vernieuwing van het openbaar gebied laat echter nog op zich wachten.

Raadslid René van der Weide (Wakker Emmen) vroeg daarom aan het college wanneer met de uitvoering van deze plannen wordt begonnen. Volgens de wethouder is aanvullend onderzoek nodig naar archeologie en fauna. Daarnaast moet er, vanwege de recente prijsstijgingen, opnieuw naar de kosten worden gekeken. De verwachting is daarom dat de werkzaamheden pas in 2027 van start kunnen gaan.

Wakker Emmen heeft begrip voor de noodzakelijke onderzoeken en de stijgende kosten, maar dringt er wel op aan om te onderzoeken of versnelling mogelijk is. “Daar waar tijd gewonnen kan worden, is dat wat ons betreft nodig,” aldus Van der Weide.

Terug naar: Nieuws / Emmer-Compascuum